| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

UKS AVATAR LEKOWO: Jak nie zabić w dzieciach naturalnej potrzeby ruchu? Drukuj Email
środa, 03 września 2014 13:33

 

UKS Avatar 1Droga do mistrzostwa zaczyna się już w dzieciństwie. Jakiego mistrzostwa? Sportowego – tak, ale także nawyku aktywności fizycznej, która pozostaje na całe życie. Dzieci 3-4 letnie mają już doskonale wykształcone neurony lustrzane, jak wszystkie homo sapiens. Obserwują i naśladują, więc muszą mieć dobre wzorce. Są to przede wszystkim rodzice (spędzają z nimi najwięcej czasu). Na drugim miejscu jest szkoła, zajęcia WF-u prowadzone z mniejszą lub większą pasją nauczyciela. Trzecim elementem koniecznym do osiągnięcia "mistrzostwa" są Uczniowskie Kluby Sportowe i ich trenerzy. Szczególnie nauczyciele WF-u i trenerzy powinni kierować się zasadą "nie mogę kogoś zapalić, jeśli sam nie płonę". Celem istnienia UKS-ów jest tzw. ukierunkowana zabawa. Powinna dawać dzieciom frajdę, satysfakcję, przyjemność z obcowania z rówieśnikami i z uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Dajmy dzieciom się "wybawić" to łatwiej odkryjemy talenty. Nie uda się tego dokonać bez autentycznej, pełnej zrozumienia współpracy rodziców, szkoły, UKS-ów, samorządu lokalnego. Razem podarujmy dzieciom zdrowie. UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY AVATAR LEKOWO powstał z inicjatywy dzieci z Zespołu Szkół w Lekowie, p. Krzysztofa Gancarza i rodziców. Najaktywniej do pracy włączyły się p. Agata Gontarczuk i p. Emilia Włodarczyk. Nasza koncepcja znalazła uznanie u Wójta gminy Świdwin - Zdzisława Pawelca, który powiedział - "takiej inicjatywy nie można zmarnować". Profesjonalna i nie do przecenienia pomoc p. Sebastiana Basiejko, kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu umożliwiła niezwłoczny start działalności naszego UKS-u. UKS Avatar 2Oto jej przebieg w I półroczu 2014r.:


1) 15 luty - Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Sławoborze w Sławoborzu, (organizator: Pomorzanin Sławoborze)
2) 22 luty - Turniej o Puchar Wójta Gminy Świdwin w Lekowie, (organizator: Gmina Świdwin, UKS Avatar Lekowo)
3) 24-28 luty - Obóz sportowo - rekreacyjny - wypoczynek zimowy dla dzieci, (organizator: Gmina Świdwin, UKS Rega Bierzwnica, UKS Avatar Lekowo)
Udział w rozgrywkach 5 edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012:
4) 29 marzec - w Lekowie (organizator: KOZPN, UKS Avatar Lekowo)
5) 12 kwiecień - w Sławoborzu (organizator: KOZPN, Pomorzanin Sławoborze)
6) 26 kwiecień - w Świdwinie (organizator: KOZPN, AP Technik Świdwin)
7) 10 maj - w Brzeżnie (organizator: KOZPN, Olimpia Brzeżno)
8) 17 maj - w Rąbinie (organizator: KOZPN, Wicher Rąbino)
9) 24 maj - w Świdwinie (organizator: KOZPN, AP Technik Świdwin)
10) 31 maj - w Połczynie Zdroju (organizator: KOZPN, Pogoń Połczyn Zdrój)
11) 14 czerwca - Zieleniewo/Kołobrzeg - zakończenie sezonu 2013/14 (organizator: UKS Avatar Lekowo). W kolejnym wydaniu gazety napiszemy o dzieciach tworzących nasz klub, ludziach, sympatykach, związanych z jego działalnością oraz wakacyjnym wypoczynku.


Krzysztof Gancarz