| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

PIERWSZA POMOC W KLUCZKOWIE Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2014 12:35

 

Pierwsza Pomoc w Kluczkowie6W dniach 17 – 18 października w Kluczkowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach, które przeprowadził Pan Paweł Kowalczyk, licencjonowany ratownik medyczny ze Szczecina. Mieszkańcy Kluczkowa mieli możliwość zapoznania się z zasadami postępowania w nagłych wypadkach, były to m. in.: oparzenia, odmrożenia, złamania czy ukąszenia. Pierwsza Pomoc w Kluczkowie5Poznali również procedury resuscytacyjne i procedury BLS/AED oraz zasady postępowania z osobami nieprzytomnymi. Wszyscy uczestnicy – dorośli, młodzież i dzieci - ćwiczyli zakładanie opatrunków, usztywnianie złamań i przeprowadzanie procedury resuscytacyjnej – również z użyciem automatycznego defibrylatora (AED). Organizatorem szkolenia w ramach działań aktywizujących było Stowarzyszenie Przyjaciół Kluczkowa w Partnerstwie z Lokalną Grupą Działania - „Powiatu Świdwińskiego".


Działanie aktywizujące dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Pierwsza Pomoc w Kluczkowie1  Pierwsza Pomoc w Kluczkowie2

Pierwsza Pomoc w Kluczkowie3  Pierwsza Pomoc w Kluczkowie4

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 12:44