| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zagospodarowanie centrum wsi w Rogalinie Drukuj Email
piątek, 19 września 2014 01:00

 

Trwa realizacja operacji pn. „Zagospodarowanie centrum wsi poprzez utworzenie miejsca rekreacji przy boisku sportowym w Rogalinie, gmina Świdwin" . Docelowo w Rogalinie powstanie nowoczesne, kompleksowo wyposażone miejsce spotkań mieszkańców, spełniające normy oraz standardy bezpieczeństwa. Zakres zadania obejmuje wykonanie utwardzonego placu oraz wyposażenie go w urządzenia rekreacyjne: huśtawkę trzyosobową, huśtawkę poziomą, bujak na sprężynie, kosz do koszykówki, ławki. Ponadto mieszkańcy wsi wykonują w ramach pracy własnej miejsce pod ognisko, siedziska wokół ogniska. Są również odpowiedzialni za prace porządkowe na terenie inwestycji. Zagospodarowane centrum wsi będzie stanowiło przede wszystkim miejsce spotkań i rekreacji lokalnej społeczności, co wpłynie na wzrost integracji, aktywizacji społecznej i standardu życia mieszkańców Rogalina oraz poprawę estetyki przestrzeni publicznej. Planowany termin zakończenia zadania to 7 listopada br. Operacja jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów oraz ze środków Gminy Świdwin w ramach operacji pn. „Zagospodarowanie centrum wsi poprzez utworzenie miejsca rekreacji przy boisku sportowym w Rogalinie, gmina Świdwin"

 

LEADEER