| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Puchar Świata WUAP Zalesie 2013 Drukuj Email
środa, 20 listopada 2013 15:03

altW dniach 8-10 listopada 2013r. w Zalesiu odbyły się zawody Federacji WUAP (World United Amateur Powerlifting) w Trójboju siłowym i wyciskaniu na ławce, w których próbował swych sił Józef Sokołowski reprezentujący klub sportowy ''Sokół'' Smardzko z gminy Świdwin.

            Trójbój siłowy to dyscyplina sportu siłowego, w skład której wchodzą 3 konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg. W zawodach w Zalesiu brało udział 120 zawodników. Józef Sokołowski startował w trzech bojach: przysiad ze sztangą - uzyskując 311kg i pobijając własny Rekord Świata, wyciskanie sztangi leżąc z wynikiem 180kg, martwy ciąg – z rezultatem 295kg. Dało to łącznie 775 kg i 947,7 punktów. Osiągając taki wynik Józef Sokołowski zdobył pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 100kg weteranów oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata.

            Rekordzista składa podziękowania dla gminy Świdwin i sponsorów: Jerzego Pałubickiego – Prezesa Zarządu Spółki „Fermapol”  oraz Janusza Malinowskiego Prezesa Spółki „Smagro” ze Smardzka.